Jak wybrać odpowiednie ogrodzenie?

Ogrodzenie jest ważnym elementem zarówno posesji, jak i placu budowy. Jak prawidłowo wybrać odpowiednie ogrodzenie? 

W pierwszej kolejności należy ustalić, jaką przestrzeń chcemy ogrodzić, a następnie wybrać ogrodzenie odpowiednie do danego miejsca.

Ogrodzenia tymczasowe

Tego typu ogrodzenia stosowane są przeważnie do zabezpieczania placów budowy, ale również przy terenach przemysłowych czy do zabezpieczania imprez masowych.

Do ogrodzeń tymczasowych budowlanych możemy zaliczyć ogrodzenia ażurowe, płoty przenośne i płoty przenośne zamknięte. Dzięki nim możemy mieć pewność, że teren budowy jest prawidłowo zabezpieczony i nikt niepożądany nie przedostanie się na jego teren.

Jeśli naszym celem jest zabezpieczenie imprezy masowej, należy zakupić płotki oddzielające. Te niskie płotki zabezpieczą dany teren oddzielając go i wytyczając jego konkretne granice. Tego typu ogrodzenia pomagają w utrzymaniu porządku imprez masowych i zapewnieniu bezpieczeństwa osobom w nich uczestniczącym.

Ogrodzenia panelowe

Charakteryzują się one łatwością w montażu i estetycznym wyglądem. Wykorzystywanena posesjach prywatnych, osiedlach, placach zabaw czy obiektach sportowych.

Panele zbudowane są z prętów stalowych pionowych i poziomych, które są ze sobą zgrzewane miejscowo tworząc jedną, spójną całość. Ogrodzenia panelowe są zabezpieczane antykorozyjnie, dzięki czemu ten typ ogrodzenia posłuży przez długi czas.

Ogrodzenia palisadowe

Znajdują zastosowanie w grodzeniu m.in. prywatnych posesji. Dostępne są w kilku kolorach, dzięki czemu istnieje możliwość indywidualnego doboru pod swoją przestrzeń. Charakteryzują się budową ze stali ocynkowanej i proszkowym malowaniem, które gwarantują najwyższą jakość ogrodzenia.

Ogrodzenie palisadowe może występować w wersji pionowej (kształtowniki) lub poziomej (profile). W obu formach istnieje możliwość dowolności w układzie, dzięki czemu ich ustawienie oraz szerokość rozstawu dopasowuje się pod własne oczekiwania. Ta dowolność sprawi, że nasze ogrodzenie stanie się wyjątkowe i niepowtarzalne.

Ogrodzenia łupane

Ogrodzenia tego typu budowane są z małych bloczków, co stwarza możliwość różnych aranżacji. Ogrodzenia łupane mogą być delikatne i dyskretne lub potężne i dostojne. Stosowane głównie na posesjach prywatnych.

Występują w kilku kolorach i doskonale imitują naturalny kamień, w związku z czym idealnie zgrywają się z każdym stylem budynku ogradzanego. Nowoczesna forma ogrodzeń łupanych zapewnia im niegasnącą popularność.

Scroll to Top