Rodzaje automatyki do bram

 

Bezpieczeństwo każdej posesji oraz kolejnych budynków, jak garaż, sjest kwestią priorytetową. Jednym z elementów znacząco je poprawiającym jest odpowiednio zaprojektowane ogrodzenie, którego nieodłącznym elementem jest brama. Brama, którą możemy zamówić w firmie TCS Ogrodzenia, stanowi ruchomy element pozwalający na wjazd na plac przy obiekcie oraz poprzez jej zamknięcie uniemożliwia wstęp pojazdom, które nie powinny się tam znaleźć. Bramy znajdują również zastosowanie w zabezpieczeniu różnych obiektów, najczęściej garaży.

Funkcja jest bardzo podobna, jednak dotyczy uniemożliwienia dostania się do samego pomieszczenia. Bramy można podzielić na dwa podstawowe rodzaje, zwyczajne, które musimy otwierać samodzielnie, używając siły, oraz zautomatyzowane, które wyposażone są w silniki elektryczne, umożliwiające ich podnoszenie na specjalne polecenie właściciela, które wydaje za pomocą pilota. Systemy manualne są wciąż stosowane, w związku z tym, że nie wszędzie, jak np. na działkach, jest dostęp do energii elektrycznej lub też właściciel z różnych powodów nie chce generować dodatkowych kosztów. Automatyka bram znajduje coraz częstsze zastosowanie przy posesjach, w związku z tym, że jest wygodna, niezawodna i pozwala przyspieszyć pewne czynności. Nie trzeba wysiadać więc z samochodu, gdy np. pada, by otworzyć bramę do garażu, ani również siłować się z mechanizmem, będąc elegancko ubranym np. na wesele. Warto postawić na ten rodzaj systemu, który ułatwia wiele spraw związanych z bramami i ich użytkowaniem.

Rodzaje automatyki

Automatyka bram wjazdowych oraz garażowych jest zróżnicowana, co związane jest z ich przeznaczeniem oraz specjalnymi warunkami. Jednym z bardziej popularnych rozwiązań jest automatyka szlabanów oraz systemów parkingowych. Znajduje zastosowanie m.in. na parkingach galerii handlowych, przy przychodniach oraz terenach prywatnych, gdzie celem jest ograniczenie czasu postoju klientów lub uniknięcie ryzyka zastawienia terenu pojazdami lokalnych mieszkańców. Wówczas tego rodzaju zabezpieczenie otwiera się albo poprzez wpuszczenie pojazdu przez upoważnioną do tego osobę, albo zeskanowanie biletu wjazdowego, lub też poprzez odczytanie tablicy rejestracyjnych. Tego rodzaju rozwiązania są często uzupełniane poprzez dodatkowe domofony, które pozwalają na kontakt z odpowiednią osobą, a także umożliwiają bezpośrednie wprowadzenie kodu otwierającego bramę.

Automatyka bram to również systemy pozwalające na sprawne zarządzanie bramami wjazdowymi na teren posesji prywatnej oraz do garażu. Obejmują między innymi napędy do bram garażowych, skrzydłowych oraz przesuwnych. Zarządzane są z poziomu pilota oraz coraz częściej aplikacji smartfona pozwala na otwieranie, oraz zamykanie bramy zdalnie z odległości od kilkunastu do kilkuset kilometrów. Automatyka, choć zbliżona w działaniu różni się rozwiązaniami mechanicznymi, które zależne są od uwarunkowań miejsca, w których taki system będziemy montować. Mnogość możliwości pozwala na zamontowanie automatycznej bramy praktycznie wszędzie.

 

Scroll to Top